יוון עולה שוב ושוב לכותרות כיעד השקעה אידיאלי, גם למשקיעים זרים. כך, ישראלים רבים זיהו את הפוטנציאל שמהוות השקעות נדל”ן באתונה, הבירה, או בדירות נופש באיים המושכים אליהם מילוני תיירים בכל שנה מחדש. ידע הוא כוח, וככל שתדעו יותר פרטים על יעד ההשקעה הבא שלכם – כך טוב יותר. על מנת שתוכלו לחשב את מידת הכדאיות שלכם בהשקעה מסוג זה, עליכם לדעת בין היתר גם מהו שכר הדירה ביוון.

עוד לפני רכישת הנכס: דעו מהו שכר הדירה הממוצע

כמשקיעי נדל”ן, אתם מעוניינים בכמה שיותר פרטים על יעד ההשקעה: עד כמה הוא מבוקש, מהו מחיר הדירות, מה גובה התשואה וכן הלאה. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא את גובה דמי השכירות. אם מתמקדים ביוון, הרי שדמי השכירות משתנים בהתאם לאזור בו אתם משקיעים.

אם לוקחים לדוגמא דירת נפש או דירה המיועדת לקהל הסטודנטים באתונה, הרי שמדובר על דמי שכירות שונים לחלוטין. דמי השכירות בדירות הנופש יהיו גבוהים יותר מ-2 סיבות: ראשית, מדובר על תקופת שכירות קצרה יותר לכל דייר, כך שניתן לגבות דמי שכירות גבוהים יותר. בנוסף, מדובר על לוקיישנים חמים, לרוב אלו דירות הממוקמות בסמוך לחוף הים, והלוקיישן מתורגם במקרה זה לביקוש המתורגם ליותר כסף.

מבלי שתדעו מהו שכר הדירה שתוכלו לדרוש עבור כל דירה ביוון שלא תהיה לכם, לא תוכלו לבחון את כדאיות ההשקעה שלכם. על מחירי השכירות ביוון תוכלו ללמוד מתקדימים שונים, כמו גם מדירות הזהות לדירות בהן אתם מתעניינים שמוצעות כיום להשכרה. בעת שיש לכם את הנתון, גם אם מדובר על נתון מוערך ולא מדויק, יש לכם אפשרות לחשב את התשואה שלכם. ביוון, התשואה מתחילה ב-7% אחוזים, כאשר בהתאם לאופי הנכס וגובה דמי השכירות, תוכלו להגיע גם לתשואה גבוה יותר – כ-12%!

מהו שכר הדירה הממוצע ביוון?

איך תשיגו את התשואה הגבוהה ביותר מההשקעה שלכם ביוון?

חשוב להבין כי למרות שישנן נוסחאות לחשב את התשואה, בסופו של דבר כל משקיע יחזיק בתשואה אחרת. ישנם משקיעים שרוכשים את הנכס מבלי הלוואה אלא רק עם הון עצמי, וגם ישנם משקיעים שלא משפצים כלל את הנכס טרם השכרתו – כך שההוצאות קטנות יותר וכך התשואה גבוהה יותר. עם זאת, ישנן שיטות להבטיח תשואה גבוהה יותר.

שיטה אחת היא להתמקד על דירות המיועדות מראש לתקופת שכירות קצרה יותר. יוון היא מדינה שמושכת אליה מיליונים של תיירים מכל העולם בכל שנה, כאשר הדגש הוא על האיים המרהיבים. לכן, האפשרות הראשונה העומדת לרשותכם היא השקעה בדירת נופש במיקונוס, סנטוריני או באי נחשק אחר. תחלופת הדיירים מאד מהירה, כאשר תוכלו לגבות דמי שכירות גבוהים מכל דייר, כאשר בתקופת הקיץ מדובר על כמה סבבים שונים של דיירים בדירת הנופש. הצפי? תשואה גבוהה מהממוצע, שיכולה בהחלט להגיע למספר דו ספרתי. עם זאת, קחו בחשבון כי ישנה סבירות כי בחודשי החורף הדירות לא יהנו מאותו ביקוש גבוה כמו זה שבקיץ.

ביוון אתם לא צריכים לפחד ממיסים

משקיעי נדל”ן רבים מתחילים את המסע שלהם בחיפוש אחר הנכסים האידיאלים, כאשר אל סוגיית המיסים הם מגיעים בסוף הדרך. המון עסקאות נופלות רק בגלל שיטת מיסוי בעייתית ומקשה, שגורמת למשקיעים לקבוע כי ההשקעה אינה רווחית. ביוון לעומת זאת, שיטת המיסוי ידידותית יותר לקהל המשקיעים, גם לקהל הזר!

ומה באשר למחירים? אם מתמקדים על נכס באתונה, עיר הבירה, דירה של 3 חדרים תעלה לכם בין 35 אלף יורו ל-65 אלף יורו. כפי שאתם יכולים לראות, מחירי נדל”ן ביוון נגישים יותר מאלו שבישראל, והם מזמנים גם לכם אפשרות השקעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *