logo

10 סיבות להשקיע באתונה

השקעות נדל"ן באתונה

הסיבות לבצע השקעות נדל”ן באתונה הן רבות, אך בתמצית ניתן לסכם את עשר הסיבות הבאות:

לאחר שנכסים שלפני המשבר נמכרו ב100 אלף אירו בלב אזורי הביקוש, מחירם נחתך ב50 אחוזים ואף מתחת לכך.

רוב האזורים ביוון ומרכז העיר של אתונה ספגו ירידה במחירי הנדל״ן. בעקבות כך, משקיעים רבים זיהו את ההזדמנות והחלו לבצע רכישות. באמצע שנת 2017 החלה נהירה של משקיעים שמחפשים נדל”ן אטרקטיבי להשקעה.

 

בהתאם לתחזיות האופטימיות ועלייה בביקושים לנדל”ן בקרב משקיעים זרים, בחודשים האחרונים ניתן לזהות פתיחה של מסעדות רבות וברים חדשים ברחבי העיר. כמו כן, אתונה נהנית ממזג אוויר ים–תיכוני ומאווירה צעירה המושכת אליה תיירים רבים מכל העולם וגם מיוון.

הסיבות המרכזיות לבצע השקעות נדל”ן באתונה:

1. נגישות ישירה לאתונה

טיסות ישירות מכל בירה עולמית לאתונהועם כניסתן של חברות לואוקוסט‘ וירידת מחירי הכרטיסיםאתונה קורצת יותר לתיירים שמנצלים דילים אטרקטיביים לעיר בטיסות ישירות.

2. תיירות שיא

לא רק שהתיירות בשיאה, התיירות למדינה צפויה להגיע עד למעלה מ 32 מיליון תיירים בשנת 2018. עוד נתון חיובי מצביע על כך שתיירים נשארים לבלות באתונה פרקי זמן ארוכים יותר מאשר בעבר והביקוש למגורים לתקופות קצרות בעליה.

תיירות מביאה למסחר ער, פדיונות גבוהים של חנויות ושוק תעסוקה שמזמן עובדים מכל רחבי יוון לעבוד במרכז העיר. אלו, בנוסף לתיירים הזקוקים למגורים בקרבת המרכז.

3. מגבלות בניה לגובה באתונה

מרכז אתונה סובב סביב האקרופוליס (על פי המיתולוגיה, משכנם של האלים בתקופת יוון העתיקה). אתונה עצמה מלאה באוצרות מן העבר וסודות ארכיאולוגיים טמונים בקרקע.

למרגלות האקרופליס ממוקמת שכונת הפלאקה. הבניינים בשכונת זו הם בניינים נמוכים בני שתי קומות, בדרגת שימור גבוהה ולא ניתן לערוך בהם כל שינוי. שוכנות נוספות סמוכות לאקרופוליס משלבות בניה נמוכה בין 2 ועד 5 קומות אשר נבנו בשנות השבעים של המאה הקודמת.

בגלל מיקומה הגיאוגרפי של יוון, ביוון יש רעידות אדמה (לרוב מדובר ברעידות אדמה קלות) ויסודות הבניה על פי התקן הולכים לעומק האדמה לשם חיזוק המבנה. חפירה בעומק האדמה, לא אחת מביאה לגילוי ממצאים ארכיאולוגיים, כפי שקרה בעת חפירות להקמת המטרו, אז נתגלתה לארכיאולוגים הטופוגרפיה העתיקה והמרהיבה של יוון העתיקה. עם גילוי ממצאים אלו עוצרים מיד את המשך הבניה לפרק זמן לא ידוע.

לכן, יזמים ממעטים לבנות מבנים גבוהים במרכז אתונה. משכך, אין בתי מלון המכילים מאות חדרי מלון, היצע חדרי הלינה מוגבל ונשען על דירות אייר בי אנד בי.

דבר זה, לצד גידול בתיירות, מבטיח את המשך עליית מחירים.

4. אתונה כמרכז מסחרי ופוליטי

אתונה היא בירת יוון ולכן רוב המוסדות הרשמיים של יוון מצויים בתחומי העיר לצד פירמות וחברות בינלאומיות ונוכחות מקומית של חברות מסחריות גלובאליות.

ביניהם ניתן למנותמוסדות ממשלתיים כגוןבית המשפט המחוזיבית המשפט העליוןבתי שגרירויות של ארהבבריטניהצרפת גרמניה וישראלרשתות אופנה ידועות כגון: ZARA, H&M, GAP, AMERICAN EAGAL ועוד רבות וטובות.

באתונה יש בתי חולים ממשלתייםומספר רב של בתי חולים וקליניקות פרטיות המושכים תיירות מרפא ומספקים רפואה מתקדמת במחירים תחרותיים יותר לעומת יתר מדינות המערב.

5. נגישות תחבורתית

כמו בבירות האירופאיות המובילותאתונה נהנית מנגישות תחבורתית מערבית מתקדמת וכוללת מערך של אוטובוסיםמערך של רכבות חשמליות ומערך מטרו שמניע מיליוני נוסעים מדי יום מהפריפריה אל תוך אתונה וחזרה ובתוך העיר. (באתונהאפילו ניתן למצוא רכבל).

בשנים הקרובות עתידים להתווסף שני קווי מטרו חדשים שישפרו את הכיסוי התחבורתי ברחבי העירוינגישו את מרכז אתונה לאזורים מרוחקים יותר בפאתי העיר והפריפריה.

אתונה היא גם תחנת יציאה וחזרה לאלו שרוצים לבקר באיים באמצעות מעבורות שיוצאות אל האיים מנמל פיראוס הסמוך ללב העיררבים מאלה שרוצים להגיע לאיים עוצרים בדרכם הלוך או בשובם מהאיים באתונה ונהנים מחיי הלילה התוססים והקניות בעיר.

6. מוקדי משיכה תיירותיים באתונה

סיבה נוספת להשקיע באתונה היא שאתונה נהנית ממוקדי משיכה תיירותיים ביןלאומייםהאקרופוליסהאגורהוהאצטדיון פנאטנייקוס שבו התארחו המשחקים האולימפיים הראשונים בעידן המודרניהם רק מקצת ממוקדי המשיכה הקיימים באתונההמוקדים הללו הם נקודות משיכה לתיירים ויוונים בכל ימות השנה.

7. מגוון של ביקושים

יש מספר סוגי שוכרים באתונההשקעה בנכס שנותן מענה למספר סוגיםהוא בטוח ויציב יותרביקוש ראשון הוא מצד תיירים לטווח קצר שמגיעים לעיר ליומיים עד שבוע ימים.

ביקוש שני הוא מצד תיירות לטווח בינוני – עובדי שגרירויותחוקרים וסטודנטים ללימודים גבוהים בתוכניות של האיחוד האירופי ואנשי עסקים.

הביקוש השלישי הוא של שוכרים לטווח ארוך כגוןסטודנטיםתושבי אתונה ועובדים שמגיעים מחוץ לאתונה ומתפרנסים בעיקר ממסחר ומענף התיירות.

8. מוסדות לימוד ומחקר אקדמיים באתונה

לימודים עד תואר שני הם בחינם לאזרחי יווןואתונה מרכזת את האוניברסיטה הגדולה ביוון – אוניברסיטת אתונה ופקולטות רבות הפזורות ברחבי העירחלקן ייחודיות לאתונה ולא קיימות במחוזות אחרים במדינה.

מעל 250,000 סטודנטים ועובדי הוראה יש באתונהכמו כןמגיעים ללמוד באתונה מכל רחבי אירופה במסגרת תוכנית אירופית פופולארית לחילופי סטודנטים.

9. מרכזי בילוי באתונה

באתונה מאות מסעדות ובריםאזורים שלמים מוקצים לתרבות בילוי שמושכת תיירים ובליינים מכל העולםבאזורים כמו גאזי ופסירי ניתן למצוא אנשים מבלים עד השעות הקטנות של הלילה ובשכונת קולונאקי ניתן למצוא מסעדות שף מהטובות באירופה ובאזורים אלו תוכלו למצוא נכסים למכירה באתונה.

10. מזג אוויר יםתיכוני

אתונה נהנית ממזג אוויר מצוין בכל ימות השנהבחורף מגיעים אליה תושבים שבילו את הקיץ באיים ומעדיפים בחורף להתגורר באתונה החמה, כך שאתונה היא מקור משיכה תמידי הן לתיירים והן לתושבי יוון בכל השנה.

>> קראו עוד על נדלן ביוון.

כל הזכויות שמורות יוון החדשה 2018 אין להעתיק או לשכפל.