logo

נדלן באתונה

נדלן להשקעה באתונה - השקעות באתונה

אתונה אשר נמצאת במחוז אטיקה, מונה 660,000 תושבים וברצף האורבני מתגוררים למעלה מ-3 מיליון תושבים. שטחה של אתונה העיר הוא 39 ק“מ בלבד, לצורך השוואה שטחה של תל אביב הוא 52 ק“מ. על פי המיתולוגיה אתונה נקראה על שם האלה אתנה והיא אחת מהערים העתיקות בעולם ונחשבת נקודת המוצא ותחילתה של התרבות המערבית והדמוקרטיה.

אתונה מהווה מוקד תיירות מוביל בין בירות אירופה וניתן למנות את האקרופוליס השוכן בלב העירהארכתאון (פסלי ששת הנשיםהשוכן בסמיכות לאקרופוליסהאגורה השוכן למרגלות האקרופוליסהאצטדיון האולימפיארמון הנשיאות אשר מקיים מדי שעה טקסי החלפת משמרת שהמוכר בניהם סמוך למצבת החייל האלמוניהר הליקביטוס אשר ניתן לקחת רכבל ולעלות אל פסגתו על מנת להשקיף ממנו על כל אתונהסמוך לשכונת אכסרחיה ממוקם המוזיאון הארכיאולוגי הלאומיאלו רק חלק מהמקומות שמושכים מיליוני תיירים מדי שנה לאתונה.

בנוסף למוקדים ההיסטוריים והעבר המפואר של אתונהעבר שמהווה חלק משמעותי מהתרבות של התושבים המקומיים וסמל לגאווה יווניתאתונה שופעת במקומות ססגוניים לבילוייםבכל קרן רחוב ניתן למצוא בר קטן ומשפחתי או טברנהבתי קפה הומי אדם ומסעדות רבותהמוזיקה בוקעת מכל פינה והמקומיים שאוהבים אוכל טוב ולשתות הרבה אוזואוהבים גם מוזיקהשכןהיא תמיד בחינם ומייצגת משהו שהוא נחלתם של יוונים רביםלרקוד ולשמוח בצוותאכך שאם תלכו ברחובות אתונהמהר מאוד תמצאו את עצמכם עומדים במרכז מקהלה מאולתרת הכוללת לפחות נגן בוזוקי ונגן גיטרה.

באזורים אחרים של העיר ניתן למצוא מסעדות יוקרה וחנויות מותגיםיש אזורים של צעירים עם דיסקוטקים ואפילו יש אזור שבו יש מתקבצים רבים מהקהילה הגאה של אתונה.

בשכונת פסירי בעירניתן למצוא את בית חבד ובית כנסת סמוך לו.

אוכל טובמזג אוויר נחבילוייםקניות ותרבות מיסטיתכל אלו הם שילוב מנצח כך שאפשר לומר שלאתונה יש הרבה מאוד מה להציע לתיירים והיא מתחרה בערים המובילות בעולם.

כאשר מדברים על נדלן באתונה, ניתן לומר שהוא חווה אולי באופן החמור ביותר את המשברהכלכלה של יוון התכווצה ב 26% ונכסים באתונה בפרק זמן קצר יחסיתהשילו בין 30%-50% ממחירם ערב המשבראך אתונה אשר ידעה משברים וגם מלחמות והתאוששה מכולם מראה בשנה האחרונה התאוששות חסרת תקדים. וההשתלמות של השקעות באתונה מתחילות להיות דבר ריאלי לחלוטין.

חנויות חדשות ומושקעות נפתחות חדשות לבקריםהתיירות שוברת שיאים ומגיעה ל 32 מיליון תיירים בשנת 2018, יש אווירה של התעוררות ואופטימיות בשוקמשקיעים רבים מגיעים לעיר וצורכים שירותים מקומיים ומניעים את הכלכלההממשלה משקיעה בפרויקטים ותשתיות באתונהותושבים שעזבו בתקופת המשברחוזרים לעיר ומחפשים מקומות להתגורר בהםהעיר משנה את פניה בתהליך עקבי.

אתונה שופעת באמצעי תחבורהכוללת גם מטרוגם חשמליתגם רכבת וגם מערך אוטובוסיםבשנת 2020 יתווספו לאתונה שני קווי מטרו חדשים שיסיעו למרכז העיר מיליוני אנשים נוספים בכל שנה ושכונות נוספות יהפכו מבוקשות.

באתונה יש מספר רב של מוסדות השכלה גבוהכולל אוניברסיטת אתונה והגדולות שבהם היא הפקולטה ללימודי הנדסהרבבות סטודנטים יוונים המממשים את זכאותם ללימודי השכלה גבוהה בחינםמגיעים מכל יוון לאתונהכמו גם סטודנטים רבים המגיעים ממדינות האיחוד.

באתונה מוסדות בינלאומיים ולאומייםכגון שגרירויות של ארהבגרמניה ובריטניהבתי חולים ממשלתיים ופרטייםבתי משפטחברות עסקיות מובילות ופירמות בין לאומיות.

כל אלו יוצרים ביקושים קשיחים לדיור בעיר אתונה והופכים את האופציה של השקעות נדל”ן באתונה, לקרקע יציבה למשקיע אשר מחפש ביטחון ויציבות.

שכונות באתונה

שכונת פסירי  שכונה שאכלסה מסגריות ובתי מלאכה קטנים הפכה בשנים האחרונות לאזור בילוי הכולל מסעדות ובריםאזורים מסוימים בשכונת פסירי טובים יותר ואחרים לא בטוחים בכל שעות היום.

שכונת פלאקה – השכונה הראשונה של אתונהכוללת בניה נמוכה ורחובותיה מפותליםבשכונת הפלאקה מצויים מספר מוקדים היסטורייםמסעדות וטברנותשכונה זו פופולרית בקרב תיירים.

שכונת אקסארחיה – שכונה צעירה ותוססת שהגרפיטי שממלא את רחובותיה ומזוהה עמה מהווה מוקד משיכה לתיירים רביםבשכונה זו נמצאים מתגוררים סטודנטים רבים.

שכונת קולונאקי – שכונה מבוססת אשר בחובה ניתן למצוא את המסעדות המובילות באתונה.

שכונת גאזי (על שם מכלי הגז) – שכונה שבה מצויים בליינים רביםצעירים והיא פופולרית בקרב הקהילה הגאה.

שכונת ויקטוריה – שכונה שמציעה מחירים נדלן אטרקטיביים לצד ביקוש לשכירות של סטודנטים רבים.

שכונות נוספות באתונה הם שכונת גודיאמבאלוקיפיפנגרטימטסזוגרפואיליסיהניאו קוסמוסקוקאקיפטרלונה ועוד.

היכן כדאי להשקיע על נדלן באתונה וכיצד להשקיע באתונה

במרכז אתונה יש יותר מ 25 שכונות ולכל שכונה מאפיינים ייחודייםקהל יעד של שוכרים ואוכלוסייה אחרתדרכי גישה שונות ורמות מחירים שונותאם מדובר בדירות להשכרה באייר.בי.נ.בי למשליש שוק שלם עם היצע וביקושים לדירות ספציפיות עם אבזור ייחודי – התחרות על כיסו של התייר גדולה אם כי הרווחיות גבוההאם מדובר בדירות לטווח ארוך לתושבים מקומייםאזי גודל הדירות משתנה וצריך לאבזר אותם באופן מינימאלי ואם מדובר בדירות לסטודנטיםיש להתחשב באפשרות להשכיר לשותפיםיש הרבה שיקולים לכל השקעה ובנדלן באתונהביחוד בסביבה חדשה ישנם הזדמנויותסכנות ותרבות דיור שלמשקיע מן החוץ יהיה קשה להכיר ללא ליווי של מקומיולכן ניתן להשיב על השאלה היכן כדאי להשקיע רק לאחר ששאלתם את עצמכם את השאלות הבאות:

  1. השקעות נדל”ן באתונה – כמה כסף אני מוכן להשקיע?

  2. האם אני זקוק לממן את הנכס באמצעות משכנתא?

  3. כמה זמן ארצה להחזיק בהשקעה?

  4. האם אני מצפה לעסקה סולידית או יזמית?

  5. האם אני מחפש שוכר יציב על חשבון הכנסה גבוהה?

  6. האם אני רוצה בעתיד להשתמש בדירה לעצמי או לבני משפחתי?

  7. האם אני מתכוון לנהל את הנכס בעצמי או מתכוון לתת את הנכס לטיפול של חברת ניהול?

  8. האם אני מוכן להיכנס לתהליך של שיפוץ נכס?

  9. האם אני רוצה ליהנות מתשואה יציבה לאורך זמן או להרוויח מהשבחה?

  10. מי ישכור ממני את הדירה מי קהל היעד?

אלו רק חלק מהשאלות שכדאי למשקיע לשאול את עצמוטרם הוא מקבל החלטה היכן להשקיע.

חשוב לדעת שכשמדברים על השקעה בנדלן בחו”ל, מדובר לעולם עניין מקומי ויש שוני רב בתוך כל שכונה ובין רחוב אחד למשנהוכך למשלבתחילת רחוב נכס יכול להיות שקט ובאזור בטוח ומבוקשאך בסוף אותו הרחובהנכס נמצא באזור מסוכן או רועש ששוכרים מעדיפים להימנע מלהגיע אליו.

סיפור על נדל”ן להשקעה באתונה עם מוסר השכל

אפשר לספר על נכס שרכשנו לפני מספר שנים בשכונה במנהטןניו יורק שבה היו מתגוררים תושבים מן המזרח הרחוק (סיןיפן וקוריאהכשרצינו להשכיר את הנכס התברר שהשוכרים לא מעוניינים בנכסעל אף איכותו של הנכסבדיעבדהתברר לנו שהיות והכתובת של הנכס מסתיימות בספרות 44 שעל פי האמונה והמסורת במזרחמשמעותו של הספרה היא מוות” ולכןאף אחד מהשוכרים הפוטנציאלים לא היה מעוניין להשכירואחרי תקופה לא קצרה שהנכס נותר ריקנמצא שוכר אך לא במחיר שציפינו לקבל.

כיום לאחר יותר מ – שניםהנכס נמכר לחברה גדולה פי ממחיר הרכישה אם כי מוסר ההשכל הוא שתמיד שאנו מגיעים למקום חדשיש להתנהג כאילו אנחנו לא יודעים שום דבר וצריך ללמוד הכל מהתחלה.

בתמונהמעלית בסין ללא הספרה 4